Přeskočit na hlavní obsah

Být matkou..

Přemýšlím, jak je skvělé se připravovat na druhý porod úplně jinak, než na první porod.
Mám dojem, že i svět kolem mne se za dva roky změnil. I objevená víra v Boha, vyšší bytost, která dohlíží na nás a my opravdu nemůžeme svůj osud měnit, mne uklidňuje a tiší strach a obavy. Dodává mi sílu ve mne, pokoru k cestě mého druhého nenarozeného dítěte. Ono sotva trochu lechtá moje tělo a já už ho vnímám jako samostatnou bytost, kterou respektuji v jeho rozhodování a jeho jsoucnu. Všechno, co od něj vzejde, jsem připravena přijmout. Miluji ho. Jako miluji Aleše. Jenže na rozdíl od prvního těhotenství, teď vím, kdo je v mém břiše. Je to bytost jako Aleš a já vím, co Aleš pro mne znamená. Není to jen plod. Je to láska.
Ještě bez dítěte jsem slýchala, že děti jsou naši největší učitelé. Pěkná srdečná fráze, jsem si říkala. Ale je to tak. Co Aleš vešel do našeho života, mnohé změnil, něco odsunul a spoustu toho přinesl. Teď vím, že dovedu mnohé a víc. Že moje srdce je bezedné. Že milovat dítě lze jen tak, že mu plně důvěřujete a respektujete ho. Že příchodem druhého dítěte budete milovat dvojnásobně, nikoli lásku dělit.
Nikdy před porodem a nikdy v 6nedělí bych nevěřila, že dítě mohu milovat. A jak ta láska chutná!
Děkuji Bohu, že mi děti poslal. Určitě mne zachránily a poslaly mne na mou cestu dál.

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Jitrocel, rozmarýn a kořen kostivalu

Ráda bych se podělila s Vámi o návod, jak si doma připravit směs bylin na porodní poranění. Tuto směs jsem se naučila připravovat od porodní báby. Připravuje ji mnoho let s výbornými výsledky. Ženě nikdy nemusela nastřihávat hráz tak, jak se rutinně mrzačí ženy při porodu v českých porodnicích. Ovšem tu a tam se přirozené poranění vyskytne a je třeba ho vhodně ošetřit. Směs se jmenuje "Šicí bylinky" a nanáší se na vložku společně se zeleným jílem a na poranění. Se šicími bylinkami má i v České republice dobrou zkušenost více porodních asistentek a žen. Směsí bylin, jak Vám je teď představím, dokonce úspěšně léčí i jizvu po císařském řezu.
Nasbírejte si tři bylinky a šetrně je usušte. Jitrocel - listy, rozmarýn - listy a kořen kostivalu. Pokud bylinky kupujete sušené nebo Vám je někdo sbírá a suší, přesvědčte se, že tam, kde byly sebrány, nebyly použity pesticidy při jejich pěstování. Bylinky si namelte každou zvlášť. Vhodný je mlýnek na kávu nebo hmoždíř. Výsledkem musí být…

Novorozenecká žloutenka – postrach nebo pomocník?

Tento článek je určen laické veřejnosti a byl zkopírován z tohoto zdroje.

V porovnáním s dospělým člověkem má každý zdravý, v termínu narozený novorozenec zvýšené hladiny střevního žlučového barviva. Je to důsledek mnoha změn, které v organizmu miminka nastávají během adaptace na život mimo dělohu po porodu a to zejména faktu, že během vývoje v bříšku potřebovalo víc červených krvinek, které jsou již po narození nadbytečné a při jejich rozpadu vzniká v organizmu mnoho bilirubinu. Pokud hladiny bilirubinu v krvi stoupnou přibližně na 85 µmol/l, dítě začne být na pokožce viditelně žluté a tomuto stavu říkáme novorozenecká žloutenka.
O této diagnóze mají maminky různé představy, většinou vnímají žloutenku jako nemoc, jako něco, co zatěžuje jejich miminko. Je to skutečně tak? Hrozí něco miminku, které má novorozeneckou žloutenku? Kdy je vhodné zasáhnout a snížit hladiny bilirubinu?
Cílem tohoto článku je zprostředkovat názory předních světových odborníků zabývajících se problematikou novo…

Ochrana před rentgenovým zářením u těhotných žen, lidí ve fertilním věku a dětí

Při vyšetření ionizačním zářením platí mnoho jasných a velmi přísných pravidel. Nejpřísnější pravidla se týkají vyšetřování lidí ve fertilním věku, těhotných a dětí. Při psaní tohoto článku vycházím ze své praxe v letech 2001-2004 v poliklinice a nemocnici v Ústí nad Labem a také z praxe v poliklinice Děčín. Děkuji všem svým mentorům. 
S ionizačním zářením pracují radiologičtí asistenti, kteří mají v současné chvíli vzdělání se zkouškou bakalář, diplomovaný specialista nebo to jsou absolventi střední zdravotnické školy v oboru radiologický asistent. Radiologický asistent je nelékařský zdravotnický pracovník, podobně jako porodní asistentka nebo zdravotní sestra.

Kde se s rentgenovým zářením můžete setkat?
S ionizačním zářením se můžete setkat u zubaře, v nemocnici na oddělení radiologie, a to jak při klasickém snímkování, počítačové tomografii (CT), mamografii, angiografii, nefrografii, a dalším zobrazováním pomocí kontrastní látky. Také se s ním pracuje na pracovištích nukleární medi…