Přeskočit na hlavní obsah

Buďme dětmi

Bylo jednou šest barevných magnetů v kuchyni na lednici. Syn si s nimi hrál, posunoval, povídal si s nimi, občas je ocucal a vrátil zpět na lednici. Jednoho večera všechny magnety zmizely! Ani jeden nebyl na svém místě, ani poblíž. Hledala jsem je pod lednicí, mezi krabičkami na jídlo, v přihrádce na hrnce, u mouky a zásob. Nebyly ani v koši na špinavé prádlo a ani mezi hračkami. Ani jeden! Zkusila jsem ještě prohlédnout boty, koš na odpadky, záchod, kočičí záchod a nic. Pojala jsem podezření, že synek magnety snědl. Všech šest! To by každopádně byl výkon, i když smutný. Co teď? Mám tu přece silný magnet z hard disku! A začala jsem jezdit magnetem po bříšku a zádíčkách synka. Tomu se to moc nelíbilo, radši by si s tou věcí, kterou jsem ho hladila hrál! Ale ani to mi nepomohlo, magnet na něm nedržel. No tak, nevim, ale hlava mi to nebere.

Kam jsi je schoval, ukazuju na lednici. Bez porozumění. A pak mne to napadlo. Vzala jsem jiný magnet a dala jsem ho tam, kde byly ty barevné a říkám mu, hele magnet, vezmi si ho.

Vzal si ho, očuchal, položil zpět na lednici a já vzdechla. On si ho opět vzal, přešlápl a vyrazil ke koši na tříděný odpad a zahodil magnet za koš! Odsunula jsem koš a k boční straně kovového koše bylo připevněných všech šest barevných magnetů!

Radost, že nebudu muset jet k břichem plným magnetů na pohotovost. 

A mám radost ze sebe a z toho, že se spolu domluvíme, když se snažím :)

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Jitrocel, rozmarýn a kořen kostivalu

Ráda bych se podělila s Vámi o návod, jak si doma připravit směs bylin na porodní poranění. Tuto směs jsem se naučila připravovat od porodní báby. Připravuje ji mnoho let s výbornými výsledky. Ženě nikdy nemusela nastřihávat hráz tak, jak se rutinně mrzačí ženy při porodu v českých porodnicích. Ovšem tu a tam se přirozené poranění vyskytne a je třeba ho vhodně ošetřit. Směs se jmenuje "Šicí bylinky" a nanáší se na vložku společně se zeleným jílem a na poranění. Se šicími bylinkami má i v České republice dobrou zkušenost více porodních asistentek a žen. Směsí bylin, jak Vám je teď představím, dokonce úspěšně léčí i jizvu po císařském řezu.
Nasbírejte si tři bylinky a šetrně je usušte. Jitrocel - listy, rozmarýn - listy a kořen kostivalu. Pokud bylinky kupujete sušené nebo Vám je někdo sbírá a suší, přesvědčte se, že tam, kde byly sebrány, nebyly použity pesticidy při jejich pěstování. Bylinky si namelte každou zvlášť. Vhodný je mlýnek na kávu nebo hmoždíř. Výsledkem musí být…

Novorozenecká žloutenka – postrach nebo pomocník?

Tento článek je určen laické veřejnosti a byl zkopírován z tohoto zdroje.

V porovnáním s dospělým člověkem má každý zdravý, v termínu narozený novorozenec zvýšené hladiny střevního žlučového barviva. Je to důsledek mnoha změn, které v organizmu miminka nastávají během adaptace na život mimo dělohu po porodu a to zejména faktu, že během vývoje v bříšku potřebovalo víc červených krvinek, které jsou již po narození nadbytečné a při jejich rozpadu vzniká v organizmu mnoho bilirubinu. Pokud hladiny bilirubinu v krvi stoupnou přibližně na 85 µmol/l, dítě začne být na pokožce viditelně žluté a tomuto stavu říkáme novorozenecká žloutenka.
O této diagnóze mají maminky různé představy, většinou vnímají žloutenku jako nemoc, jako něco, co zatěžuje jejich miminko. Je to skutečně tak? Hrozí něco miminku, které má novorozeneckou žloutenku? Kdy je vhodné zasáhnout a snížit hladiny bilirubinu?
Cílem tohoto článku je zprostředkovat názory předních světových odborníků zabývajících se problematikou novo…

Ochrana před rentgenovým zářením u těhotných žen, lidí ve fertilním věku a dětí

Při vyšetření ionizačním zářením platí mnoho jasných a velmi přísných pravidel. Nejpřísnější pravidla se týkají vyšetřování lidí ve fertilním věku, těhotných a dětí. Při psaní tohoto článku vycházím ze své praxe v letech 2001-2004 v poliklinice a nemocnici v Ústí nad Labem a také z praxe v poliklinice Děčín. Děkuji všem svým mentorům. 
S ionizačním zářením pracují radiologičtí asistenti, kteří mají v současné chvíli vzdělání se zkouškou bakalář, diplomovaný specialista nebo to jsou absolventi střední zdravotnické školy v oboru radiologický asistent. Radiologický asistent je nelékařský zdravotnický pracovník, podobně jako porodní asistentka nebo zdravotní sestra.

Kde se s rentgenovým zářením můžete setkat?
S ionizačním zářením se můžete setkat u zubaře, v nemocnici na oddělení radiologie, a to jak při klasickém snímkování, počítačové tomografii (CT), mamografii, angiografii, nefrografii, a dalším zobrazováním pomocí kontrastní látky. Také se s ním pracuje na pracovištích nukleární medi…