onaja

onaja

středa 10. června 2015

Mrkev s hráškem na smetaně

Když se podíváte na obrázek hlavního chodu, přijde Vám možná zvláštní, proč se jmenuje recept podle přílohy. To je jednoduché. Protože ta jednoduchá zeleninová příloha je tak obyčejná, tak dobrá, že to ostatní je jen doplněk pro vyváženost.

Tento recept mám také od maminky a patří mezi mé oblíbené. Začala jsem ho však sama vařit teprve nedávno. Maminka mi vždy připravila mrkev s hráškem na smetaně a brambory. Mužským k tomu dala aspoň párek nebo přímo maso. Díky mrkvi a hrášku, no a vlastně smetaně, je to recept opět sladký.

Na másle zpěníme cibuli, přidáme na drobné kostičky nakrájené asi 3 střední mrkve a smažíme na mírném plameni. Pak přisypeme asi hrst mraženého nebo čerstvě vyloupaného, nebo i klidně sterilovaného hrášku. Osobně mám radši vyloupaný nebo čerstvý, protože kuličky zůstávají trochu tvrdší a při míchání z nich neuděláš kaši. Přilijeme vodu a dusíme. Opatrně, aby se hrášek nerozvařil. Nakonec ten trik se smetanou. Ano, do smetany trochu hladké mouky a zalít a míchat do zhoustnutí. Nepřehnat s moukou, jinak je z toho tuhá kaše. Já jsem posledně smetanu neměla. Použila jsem plnotučné čerstvé mléko od Mléka z farmy (má v sobě pořád dost smetany) a k mému překvapení nebyl rozdíl mezi zahuštěním smetanou a mlékem znát. Osolit podle potřeby.

Výborné s bramborovou kaší. Přidala jsem kuřecí prso na másle s oregánem.
Druhý den je zamíchaná zelenina s kaší naprosto úžasně chutné jídlo. S fotkou jsem se moc nečinčala. Jak jsem chtěla jíst, tak jsem fotila.