Přeskočit na hlavní obsah

Fav apps

Ano, bez smartfounu by můj život byl dost jiný. Bez něj si skoro nic nepamatuju. Plánuju si čas, ovládám poštu, upravuju fotky, sleduju počasí a zapisuju STM metodu. Telefon ví za mne, kdy se narodily děti kamarádek a kdy kdo porodí. Napojuje mne na sociální sítě a zakazuje mi zvednout šmejdský telemarketéry. Připojí mne do pojišťovny, objedná mi jízdenku na metro a zjistí, co to poslouchám na hudbu. Když pominu sociální appky, vybrala jsem 4 aplikace, které mám ráda a chci je doporučit. Moje přítelkyně Onni Mik mne inspirovala k sepsání tohoto článku.

OvuView - používám asi od roku 2010. Do té doby jsem byla napojená na www.fertilityfriend.com, už před tím, než udělali vlastní appku, která je tedy dost hrozná.
OvuView patří do ruky ženám, které sledují svůj cyklus s cílem otě i neotěhotnět. Lépe řečeno, pomáhá poznat sama sebe. Vytváří statistiky a stále spřesňuje plodné dny. Nepodařené cykly lze i nezohlednit, tak, aby nekazily statistiku. Existuje možnost exportovat grafy nebo jen data. Symptomy si můžete vybírat podle potřeby nebo skrývat a dokonce si vytvářet svoje.
Chce to ale nastudovat STM, vytrvat, být pečlivá a výsledky očekávat za pár měsíců.
Mám roky koupenou Pro verzi ke spokojenosti mé.


Keep je udělátko od Googlu. Tuhle jedinou appku od nich jsem vybrala, protože mi přijde nejjednodušší a protože ji velice často používám. Zapisuji si tam úkoly nebo trvalé poznámky. Je to ideální ve chvílích, kdy si na něco vzpomenu a nemám čas se tomu věnovat. Když to víc hoří, lze poznámku nastavit na připomenutí v určitý čas nebo lokaci. Takže když pak přijedete např. k rodičům, vyskočí třeba poznámka "Zeptat se na dovolenou". Já si tam zapisuji objednávky, které míří poštou ke mně a jejich parametry, úkoly na až-budu-mít-čas a podobné.


OurGroceries mi pomáhá v zásobování domácnosti a dosud jsem nenašla lepšího pomocníka. Je to tak jednoduchý program, bez zbytečného balastu, který nabízejí podobné aplikace (opravdu má někdo čas zapisovat stavy zásob, úbytky a data expirace do mobilu?). Můžete si vytvořit seznamy k nákupu a vlastní položky. Dokonce se při zadávání položek do nákupního lístku nabízí nejdřív ty nejpoužívanější. Můžete si zde vytvořit i složení oblíbených receptů, ale to mi přijde zbytečné. Hodí se i možnost si produkty vyfotit a fotku vložit k položce. Lze vložit i EAN.
Avšak největší předností nákupního lístku je možnost sdílení v jednom čase. Mohu zadávat položky i když manžel už jede do obchodu. No a pak mohu i vidět, jak ze seznamu mizí, když na to mám čas :)
Taktéž jsem si koupila placenou verzi, překážely mi reklamy.Headache Diary 
Jakožto migrenička si vedu deník migrénových záchvatů. Data z kalendáře jsem si nastěhovala do této appky. Její nevýhoda je, že při koupi nového telefonu asi nebude možné data stěhovat. Mluví anglicky.


Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Jitrocel, rozmarýn a kořen kostivalu

Ráda bych se podělila s Vámi o návod, jak si doma připravit směs bylin na porodní poranění. Tuto směs jsem se naučila připravovat od porodní báby. Připravuje ji mnoho let s výbornými výsledky. Ženě nikdy nemusela nastřihávat hráz tak, jak se rutinně mrzačí ženy při porodu v českých porodnicích. Ovšem tu a tam se přirozené poranění vyskytne a je třeba ho vhodně ošetřit. Směs se jmenuje "Šicí bylinky" a nanáší se na vložku společně se zeleným jílem a na poranění. Se šicími bylinkami má i v České republice dobrou zkušenost více porodních asistentek a žen. Směsí bylin, jak Vám je teď představím, dokonce úspěšně léčí i jizvu po císařském řezu.
Nasbírejte si tři bylinky a šetrně je usušte. Jitrocel - listy, rozmarýn - listy a kořen kostivalu. Pokud bylinky kupujete sušené nebo Vám je někdo sbírá a suší, přesvědčte se, že tam, kde byly sebrány, nebyly použity pesticidy při jejich pěstování. Bylinky si namelte každou zvlášť. Vhodný je mlýnek na kávu nebo hmoždíř. Výsledkem musí být…

Novorozenecká žloutenka – postrach nebo pomocník?

Tento článek je určen laické veřejnosti a byl zkopírován z tohoto zdroje.

V porovnáním s dospělým člověkem má každý zdravý, v termínu narozený novorozenec zvýšené hladiny střevního žlučového barviva. Je to důsledek mnoha změn, které v organizmu miminka nastávají během adaptace na život mimo dělohu po porodu a to zejména faktu, že během vývoje v bříšku potřebovalo víc červených krvinek, které jsou již po narození nadbytečné a při jejich rozpadu vzniká v organizmu mnoho bilirubinu. Pokud hladiny bilirubinu v krvi stoupnou přibližně na 85 µmol/l, dítě začne být na pokožce viditelně žluté a tomuto stavu říkáme novorozenecká žloutenka.
O této diagnóze mají maminky různé představy, většinou vnímají žloutenku jako nemoc, jako něco, co zatěžuje jejich miminko. Je to skutečně tak? Hrozí něco miminku, které má novorozeneckou žloutenku? Kdy je vhodné zasáhnout a snížit hladiny bilirubinu?
Cílem tohoto článku je zprostředkovat názory předních světových odborníků zabývajících se problematikou novo…

Ochrana před rentgenovým zářením u těhotných žen, lidí ve fertilním věku a dětí

Při vyšetření ionizačním zářením platí mnoho jasných a velmi přísných pravidel. Nejpřísnější pravidla se týkají vyšetřování lidí ve fertilním věku, těhotných a dětí. Při psaní tohoto článku vycházím ze své praxe v letech 2001-2004 v poliklinice a nemocnici v Ústí nad Labem a také z praxe v poliklinice Děčín. Děkuji všem svým mentorům. 
S ionizačním zářením pracují radiologičtí asistenti, kteří mají v současné chvíli vzdělání se zkouškou bakalář, diplomovaný specialista nebo to jsou absolventi střední zdravotnické školy v oboru radiologický asistent. Radiologický asistent je nelékařský zdravotnický pracovník, podobně jako porodní asistentka nebo zdravotní sestra.

Kde se s rentgenovým zářením můžete setkat?
S ionizačním zářením se můžete setkat u zubaře, v nemocnici na oddělení radiologie, a to jak při klasickém snímkování, počítačové tomografii (CT), mamografii, angiografii, nefrografii, a dalším zobrazováním pomocí kontrastní látky. Také se s ním pracuje na pracovištích nukleární medi…