onaja

onaja

pondělí 8. června 2015

Fav apps

Ano, bez smartfounu by můj život byl dost jiný. Bez něj si skoro nic nepamatuju. Plánuju si čas, ovládám poštu, upravuju fotky, sleduju počasí a zapisuju STM metodu. Telefon ví za mne, kdy se narodily děti kamarádek a kdy kdo porodí. Napojuje mne na sociální sítě a zakazuje mi zvednout šmejdský telemarketéry. Připojí mne do pojišťovny, objedná mi jízdenku na metro a zjistí, co to poslouchám na hudbu. Když pominu sociální appky, vybrala jsem 4 aplikace, které mám ráda a chci je doporučit. Moje přítelkyně Onni Mik mne inspirovala k sepsání tohoto článku.

OvuView - používám asi od roku 2010. Do té doby jsem byla napojená na www.fertilityfriend.com, už před tím, než udělali vlastní appku, která je tedy dost hrozná.
OvuView patří do ruky ženám, které sledují svůj cyklus s cílem otě i neotěhotnět. Lépe řečeno, pomáhá poznat sama sebe. Vytváří statistiky a stále spřesňuje plodné dny. Nepodařené cykly lze i nezohlednit, tak, aby nekazily statistiku. Existuje možnost exportovat grafy nebo jen data. Symptomy si můžete vybírat podle potřeby nebo skrývat a dokonce si vytvářet svoje.
Chce to ale nastudovat STM, vytrvat, být pečlivá a výsledky očekávat za pár měsíců.
Mám roky koupenou Pro verzi ke spokojenosti mé.


Keep je udělátko od Googlu. Tuhle jedinou appku od nich jsem vybrala, protože mi přijde nejjednodušší a protože ji velice často používám. Zapisuji si tam úkoly nebo trvalé poznámky. Je to ideální ve chvílích, kdy si na něco vzpomenu a nemám čas se tomu věnovat. Když to víc hoří, lze poznámku nastavit na připomenutí v určitý čas nebo lokaci. Takže když pak přijedete např. k rodičům, vyskočí třeba poznámka "Zeptat se na dovolenou". Já si tam zapisuji objednávky, které míří poštou ke mně a jejich parametry, úkoly na až-budu-mít-čas a podobné.


OurGroceries mi pomáhá v zásobování domácnosti a dosud jsem nenašla lepšího pomocníka. Je to tak jednoduchý program, bez zbytečného balastu, který nabízejí podobné aplikace (opravdu má někdo čas zapisovat stavy zásob, úbytky a data expirace do mobilu?). Můžete si vytvořit seznamy k nákupu a vlastní položky. Dokonce se při zadávání položek do nákupního lístku nabízí nejdřív ty nejpoužívanější. Můžete si zde vytvořit i složení oblíbených receptů, ale to mi přijde zbytečné. Hodí se i možnost si produkty vyfotit a fotku vložit k položce. Lze vložit i EAN.
Avšak největší předností nákupního lístku je možnost sdílení v jednom čase. Mohu zadávat položky i když manžel už jede do obchodu. No a pak mohu i vidět, jak ze seznamu mizí, když na to mám čas :)
Taktéž jsem si koupila placenou verzi, překážely mi reklamy.Headache Diary 
Jakožto migrenička si vedu deník migrénových záchvatů. Data z kalendáře jsem si nastěhovala do této appky. Její nevýhoda je, že při koupi nového telefonu asi nebude možné data stěhovat. Mluví anglicky.