onaja

onaja

čtvrtek 17. června 2010

Dovolená v Řecku

Putuji údolím velkých hor k Obřímu dolu. Fouká mi do prsou silný chladný vítr, slunce nestačí ani pořádně pálit, jak mně vítr ochlazuje. Mám žízeň. Blízko teče čirá Úpa a já se na ní žíznivě dívám koutkem oka. To je krásná dovolená, krásná krajina, dovolená v Čechách, říkám svému příteli. Kamil je teď někde na pláži v Řecku...


Kamil je teď někde na pláži v Řecku. Leží a říká si: 

"To je vedro. Mám žízeň. Ani chlastat se v tom nedá. V deset dopoledne koktejl a máš ji do večera. Je vedro. Jako včera. To je nuda. Večer karaoke, němci se zas předvedou, ja. Nuda. Modrý moře, modrý nebe. Mám žízeň. Mávnu na Veroniku, aby mi přinesla pití z baru. Bude chtít za to namazat záda. Nechci se ani hnout. Je vedro. Pálí mně bradavky. Včera jsem usnul na pláži po třech Cuba Libre. Veronika se nudí. Líně posouvá brýle výš na nos a chodidlem stírá písek z levé nohy. Dusím se. V noci nefunguje klimoška. Aby si nemyslela, že jsem impotent. To je vedro, hrozný horko. Není se na co koukat. Němkám nad osmdesát kilo by měli vystavit pas na svlíkání do plavek. Topless Inge může bejt i horor.
Veronika na mně mluví. Chce, abych ji přines koktejl. Se zmažeš, říkám jí. Bude sranda, myslím si. To je vedro. Možná si půjdu zaplavat. Překročím děti a hrady z písku. Potopím si hlavu, abych neslyšel, jak pištěj a hádaj se o kyblík.
Veronika volá, že má žízeň. Kruci, Veru, já taky. Šíleně se nudim. Přinesu ji koktejl a rychle mizim. Dělám, že neslyším, jak volá, že chce natřít záda. Jdu si dát vodku. Zůstanu u baru. Přežiju to tu. Vedro má být celý měsíc. Za pět dní letíme domů. Jaký bylo Řecko, Kamile, budou se ptát. Skvělý, moře modrý, moře žrádla, moře chlastu. Moře holek nahoře bez. Příští rok jedu zas."

(napadlo mne cestou do Obřího dolu, říkala jsem to Tomášovi nahlas a moc jsme se nasmáli; slíbila jsem mu, že to napíšu)