onaja

onaja

sobota 1. srpna 2009

Vodovoda čili voda z kohoutku

Pitný režim je proces, který mne posílá tak často na toaletu, že tam denně stihnu potkat všechny ženy z firmy. Ale o tom psát nebudu, jen jsem to chtěla odlehčit. Voda. Co pijete v horkých dnech? Colu? Džus? Minerálku? Nebo jen kafe a říkáte si, že jsou to povídačky, že to odvodňuje? Hm?

Před pár měsíci jsem se rozhodla koupit balenou bylinkovou vodu s příchutí šalvěje. Pro návštěvy, já piju spíš čaje. U pokladny se po pípnutí objevilo na displeji asi 110,- Kč. Řekla jsem si něco jako "no to ne, to bylo naposled". Vodu za 110,-? Za to mám dva až tři obědy v práci (například). A od té doby jsem si balenou vodu nekoupila a začala jsem na ní pohlížet s nedůvěřivostí. 

Obědvala jsem s rodinou a někdo z nich prohlásil, že v ne každé restauraci ti podají vodu z kohoutku, točenou, zkrátka na zapití jídla nebo vína. Četla jsem o tom a začala se o to zajímat. Slyšela jsem o australské obci, kde zakázali prodej balené vody z ekologických důvodů. Jestli nevíte, o co šlo, vygooglujte si to.

Začala jsem ochutnávat vodu, která mi doma teče z kohoutku. Občas, když jsem se sprchovala po příchodu z vinárny, jsem polykala tu teplou vodu přímo ze sprchy, abych si naředila alkohol v těle a pomohla se ho snáze zbavit. Takhle začalo moje pití vody.

Dneska se snažím objednat si v každé restauraci nebo hospodě k jídlu vodu točenou. Do restaurací, do kterých chodím trochu pravidelněji, jsem vodu z kohoutku nikdy nedostala. Dívají se na mně přitom jako na blbce, co chce misku s vodou pro psa.
V Litoměřicích Time-out. V Teplicích Hlubina. V Ústí Pam-pam (chápu, že Vám ústečani "snědí" tu Vaši jako-italskou kuchyni, já ne — ale vaříte pořád lépe než v restauraci narohu proti poliklinice — už jsem i zapomněla jméno).

Víte, proč je lepší pít vodu z kohoutku? Zjistěte si to. Vodítkem jsou peníze a ekologie. Sledujte http://www.vodovoda.cz