onaja

onaja

čtvrtek 22. ledna 2009

Twitter a Facebook

Jak se bráním novým technologiím a proč to dělám? Nahá před novými technologiemi s hrstkou přátel.

Nedávno jsem si zrušila účet na Facebooku. Měla jsem ho tam chvíli, kvůli Mexické Evě, jen proto, abych si s ní mohla vyřídit osobní účty a pak jsem ho už nepotřebovala. Ten účet ani nešel zrušit! Nakonci všech těch kroků jsem byla vyrozuměna, že mi účet pouze blokují, kdybych se chtěla ještě někdy vrátit. Zajímavé.

Na Evropě 2 mluvili minulý týden o Twitteru, tak jsem si zjistila, co to je. Prý to má i Brittney Spears a píše tam o tom, že navštívila budhistický chrám. No pane jo. Stála jsem krok od založení svého konta.
O Facebooku jsem četla článek v Reflexu. Reflex má svou Facebook skupinu a uživatelé tak mohou číst, co se děje pod reflexí pokličkou!

Firma H1, jejíž blog občas čtu a u níž jsem se školila loni na Google Analytics, je firma se zvláštním prostředím, proto mne ani nepřekvapilo, že má svou grupu na Facebooku i Twitter.

Opětovně jsem si zprovoznila Fring na mobilu, abych mohla používat půlrok krásně internet zdarma, když mi ho Vodafone daroval. A vidím, že vedle Skype, ICQ, MSN a dalším komunikátorů, o kterých vím několik let, ale nepoužívám je, je i Twitter a Facebook.

A zase jsem byla krok od toho, začít používat tu VĚC, kterou má snad i kojenec... Je to tak lákavé sdělovat lidem, co právě dělám, jak mne co kdo štve, co se mi líbí.. Ale kdo to bude číst? Neskončí uživatelé Twitteru pouze jako pisatelé a nikdo to nebude číst?
A zděsila jsem se pohledu na účet mého známého Michala (nikoli Kašpárka), kde se psalo, že má Michal 934 (!!!) přátel.
Panebože, dalo mi hodně práce mít co nejméně zbytečných známých a soustředit se na tu hrstku lidí kolem mně, kteří stojí za to a budou stát i další desítky let. Na co tisíc anonymů?

A opět jsem se ubránila být na Facebooku (nebo Twitteru), ale začínám přemýšlet o připojení mojí firmy do té sítě Facebooku...