onaja

onaja

čtvrtek 23. října 2008

Šípek, šípkový čaj a marmeláda z šípku

Doma se nám suší asi 7 kilo šípkových plodů. Další kilogram jsme věnovali v ještě nesušeném stavu.

Vypravili jsme se před 2 týdny za Božtěšice na sběr. Dvě papírové tašky jsme oba nasbírali do tří čtvrtin asi za hodinku a nechali se provětrat od podzimního větříku.

Sbírali jsme krásné červené tvrdé plody. Jen některé byly měkčí a dužinka se z nich dala sát dírkou po odtržení větvičky. Chutná to vždycky vskutku božsky. Kysele, sladce, červeně..

Víte, jak je těžké sehnat na internetu čajový set s motivy šípků? Nadlidské. A tak jsem to už zkusila i v pár kamenných obchodech. Zatím bez výsledku.

Přes kilo šípků, důkladně očištěných od bubáčků a větviček jsme povařili, rozmixovali (to bylo najednou vesele vymalováno v kuchyni!) a pasírovali. Získali jsme báječné červené blátíčko, které chutnalo zdravě až mi praskaly slinné žlázy. Osladili jsme blátíčko a ještě chvíli to vařili. Pak jsme plnili skleničky. Snad jsem se chtěla i nechat opařit tímhle báječných a chutným skvostem. Máme 4 skleničky ve špajzce připravené na Vánoce. Marmeláda, šípková k masíčku.

Zbylé plody jsem s láskou jeden večer očistila od větviček a zbylého okvětí a nemám sílu je odklidit z topení. Pořád tak krásně provonívají byt.

Zdraví na celou zimu!