onaja

onaja

sobota 9. srpna 2008

Moje knížky XI.

Jedenáctá a lehce navoněná kapitola. Obsahuje mou nejoblíbenější knihu.

Pan Kaplan má třídu stále rád — Rosten Leo, 1995
Milovaná knížka. Nezapomenutelná! Trhaj se z ní stehy. Dostala se mi prvně do ruky od Ulmana. Pak jsem slyšela kousek namluvený v mp3 od Donutila. Loni jsem o ní zavadila u Berana a koupila si ji. V těchto dnech je dočtená.

Parfém bláznivého tance — Robbins Tom, 2003
Moje nejoblíbenější knížka. Dověděla jsem se o ní z úst paní učitelky češtiny ve čtvrtém ročníku na gymplu. Po maturitě jsem si ji přečetla — to jsem si ji půjčila z knihovny. Po letech jsem si ji koupila, myslím, že na vltava.cz. Od té doby jsem ji četla asi třikrát z různých částí. Nejradši mám stejně konec. Nechci říct, že podle této knížky žiju, ale hodně mi dala. Nakonec jsem ji koupila ještě jednou a darovala ji. Boužel, tato knížka darovaná je zatím nečtená.. Kdysi se ke mne dostal Parfém i v angličtině. Velice starobylá angličtina — skoro nečitelné.

Parfém: Příběh vraha — Süskind Patrick, 2007
Tahle mi tu zůstala po Pumlounovi. Četla jsem ji jednou. Popis vůní je zde úchvatně zachycen.

Po nás ať přijde potopa, Radosti života, Nové verše, Don Juan — Gelner František, 2003
Ano, tato knížka se ocitla na páse společně s ovocem, zeleninou a potravinou. Salát, ale zvládnu z toho citovat jednu básničku. Taky ji naučila paní učitelka, která mne přivedla k Parfému bláznivého tance.

Popis jednoho zápasu — Kafka Franz, 1996
Koupila jsem ji a darovala. Koupila jsem ji pak pro sebe, aby mi podarovaný byl blíž. I takové texty jsem se snažila psát. Jednou to bylo o mé bolesti.

1
Vašek | Mail | 14.08.2008, 13:40:01
Pan Kaplan je naprosto jedinečná knížka, zvlášť přínosná je pak pro překladatele :-) V.
2
Jarek | Mail | 19.08.2008, 05:22:33
Pokud jde o Kaplana, musím jen souhlasit. Taky už jsem ji půjčil kde komu. \"Rádo stálo\" je moje oblíbené heslo. A taky \"Jaxe má tvůj darlink Anča. Buch ji pochovej\" (jó, tchyně). A takové \"Potref Panbů!\" to nemá rozhodně chybu. Díky, Eliško, za připomenutí, už jsem zase knížku vylovil a při chvilce znovu sestuduju :)