onaja

onaja

neděle 13. července 2008

Sázava

Užila jsem si trochu zábavy, trochu námahy a plno sluníčka. Můj pravý biceps nikdy nebyl tak tvrdý.

Kolektiv lidí, ve kterém pracuji, vymyslel, že se v rámci utužení vztahů a trocha legrace v létě pojede na vodu.
Dlouho se to plánovalo a vymýšlelo kvůli počasí. Nejdřív jsem odmítavě nebo záhadně odmítala svou účast. Nechtělo se mi jet na vodu, protože mi to zavánělo nepohodou. Taky se mi moc nechtělo jet, protože jsem měla zkušenosti s firemními akcemi z minulé práce.
Nicméně jsem nakonec řekla, že pojedu.
Po práci jsme odjeli autem do Prahy a dále pokračovali do kempu Pikovice. Cestou jsme se zastavili v lese pro proutky na buřty. Už jsem dlouho nebyla v lese. Vonělo to jehličím, tlejícími šiškami a svěže. Tehdy mne napadlo, jak mi les chybí.

Dorazili jsme do kempu, rozbalili stany, dotáhli dřevo a rozdělali oheň. Snědli buřtíky a kolovalo jídlo a pití. V noci jsem se smočila v Sázavě s kolegy a to bylo báááječné. Pak jsem se položila do ohně, kolega Tomáš vytáhl odněkud kytaru a zpívali jsme. Když jsem dopila láhev Lambruska, zalezla jsem do stanu, zavolala domů a zalehla. Byla půlnoc a zítra mne čekalo pádlování.
Mne, kancelářskou krysu bez pohybu, když nepočítám půlhodiny chůzi denně a milování.Ráno v pět hodin stan vychladl na nejnižší teplotu, světlo se dralo pod víčka a já jsem se zachumlala hlouběji do svetru a kapuce a přes oči jsem si natáhla čelenku. Vzbudila jsem se v osm do slunečného a teplého světla ve stanu. Snídaně, sbalit stan a věci a připravit se na vlak a do lodě.

Vlakem jsme dojeli do Týnce a zde si zapůjčili lodě. Do kajaku jsem usedla s Jirkou. Byli jsme šikovná posádka; ani jednou jsme se "necvakli". Všechny jezy z Pikovic jsme sjeli. Už po ujetých pár kilometrech jsem si byla jistá, že se mi to moc líbí a že si to musím někdy zopakovat, ale tentokrát s přítelem. Stavěli jsme cestou na pivko a na oběd. Uchvátily mne soutěsky před Pikovicemi a chatky. Večer jsme dojeli do Pikovic, předali lodě a jeli domů.

Odřela jsem se o břeh, svalová horečka lomcovala mou pravou paží, trochu mne bolela hlava, ale nespálila jsem se (mazala jsem se faktorem 50) a užila jsem si legrace, ho ho ho rumu a sluníčka. A veselých kolegů. O BELLA BELLA ELIŠKA. O SOLE MIO :)