onaja

onaja

sobota 19. července 2008

Moje knížky VIII.

Osudové ženy,.. tahle řada se sešla moc hezky. A k tomu manželství a mateřství :)

Manon Lescaut — Nezval Vítězslav, 1972
Tohle není moje kniha, ale zabydlela se u mě již před mnoha lety. Patří mojí mamince. Je to klenot mezi knížkami. Mnohokrát jsem ji otevírala, četla ji, recitovala její verše a mnohokrát mnoha lidem. Obsahuje krásné malůvky a myslím, že tam budou malůvky i ode mne. Spojuju si ji s černobílou televizní hrou, kde hraje mladičká Jana Preissová a Petr Štěpánek. Jednou ji dávali ve tři ráno a já se dívala. Díky silné dávce silného čaje.

Manželství — Pávek František, 1969
Ano, naše současná mládež stále víc souloží než zakládá vztahy nebo se nevyzrálá příliš brzo žení a vdává. Velké procento těhotných jsou nezletilé ženy. A interupce je jen na povolení. Jsme v roce 1969. Až na tu interupci se nic nezměnilo. Knížka je to úsměvná a koupila jsem si ji s tou předchozí zMoje knihy VII. — Kuchyň.

Marilyn a já — Strasbergová Susan, 1994
Marilyn Monroe byla chudinka a veliká umělkyně a moje přítelkyně. Jsem Susan. Jaktože mne neznáte? Jsem herečka a chci být jako Marilyn. Proč jste na Marylin zlí?.. Taková je myšlenka této blbé knihy, kterou jsem si někde koupila v době, kdy jsem se o MM hodně zajímala.

Marilyn Monroe — Duncan Paul, 2006
Sáhla jsem po ní v Drážďanech v Buchhauzu. Obsahuje pouze krásné fotografie a různé citace v angličtině, němčině a francouzštině. Stála deset euro.

Mateřství — Klímová-Fügnerová Mirka, 1969
Mateřstvím se uzavírá balíček tří knížek z děčínského antikvariátu. Kuchyň, manželství a mateřství.