onaja

onaja

sobota 5. dubna 2008

Zákoutí

(Dopsáno 5.4.2008 - Zbořili ho. Vedle DM drogerie vybourali dům, který tam stál mnoho let, i před mým narozením. Bez hledání v archivu mám dojem, že tam kdysi za časů mých pradědů byla kafetérie. Dnešní dělníci ponechali štít do ulice, to mi ponechalo naději.
Naděje je pryč. I štít zbořili. Nic proti tomu neudělám, můj dům to nebyl, ale mrzí mne to.)


Co se na rodném městě dá po dvaceti letech ještě obdivovat? Co nového zamilovávat, co poznávat? Nové plechovo skleněné stavby? Ano, řeknu nahlas, že se mi líbí nový KOMPLEX v Dlouhé ulici, ale líbí se mi tak jako hologram mého slepého střeva. Zajímavý, ale nemusim to vidět každý den.


Všechny domy v centru a okolí znám. Ze všech stran. Jsou pak ale místečka, která jsou oku skryta. Jsou to dvory, dvorky. Malé skryté ostrůvky zeleně, někdy jen parkovišť, pískovišť a jiných tajných zákoutí.

Procházela jsem se dvacátého druhého března v okolí ústeckého divadla, měla pro sebe půl hodinku, než se sejdu s bratrem. Náhle jsem se v kroku zastavila. Pořídila snímek jednoho průjezdu se stromem uprostřed. ...

Kdo pozná?Hledám Tě, pořád Tě hledám.. Nebo hledáš ty mne? Určitě už nejsi, nejsi, jakého jsem Tě znala. Jsi docela jiný, přeměněný v roli svého výběru. Někdy mně moc scházíš. Někdy je často. BOJANOVICE !!!!!