onaja

onaja

sobota 26. dubna 2008

Moje knížky I.

Přináším Vám víkendové povídání o mých knihách. Moje knížky mne doprovázely celé moje stěhovní a bydlení už od roku 2004. Byly kdysi mým jediným majetkem - ani dnes nejsem o moc majetnější. Svatý Diogénes.
Nejlepší na nich je, že mapují můj život.
Nejhorší, že přibývaly právě v době, kdy jsem se stěhovala nejvíc. Jsou prostě hodně těžké.
Mám jich přibližně zatím sto. Vezmu to od začátku, podle abecedy.

100 nejzajímavějších míst severních Čech do kapsy — Růžička, Jordáková, Pozlovská, 2007
Tuhle knížku jsem si koupila v obyčejném nákupu v Tescu v Ústí nad Labem. Bylo mi trochu líto ji dávat na posuvný pult u pokladny společně s potravinami, ale chtěla jsem ji. Říkala jsem si, že začnu cestovat a budu si do toho dělat poznámky, co jsem všechno viděla. Chybí tam zřícenina hradu Blansko. Tímto ji odsuzuju :)

Akademická slovník cizích slov — kolektiv autorů, 2000
Koupila jsem si ji ke studiu na vysoké škole. Dnes už ten slovník neotvírám, mám internet. V knihovně dobře vypadá. Špatně se stěhuje.

Alchymista — Coelho Paolo, 2006
Koupila jsem si ji přes internet. Nejdřív jsem díky ní změnila život a pak ji před spaním četla někomu. Nebo původně jsem ji koupila tomu člověku? Je v ní moje věnování někomu, ale vím jistě, že jsem ji četla ještě před seznámením s věnovaným člověkem. Že by byly knížky dvě? Hm.. záhada.

Angličtina — Murphy, 2006
Tu jsem si koupila přes Michala a dovezl mi ji o půlnoci z Prahy do Ústí. Momentálně ji nemám a přišla jsem na to právě dnes :)

Angličtina pro sekretariát manažera — Zuzáková Pavla, 2006
Heh, chtěla jsem se naučit správně říkat nějaké fráze v kanclu anglicky. Prakticky jsem ji otevřela asi dvakrát. Je tam plno zbytečných věcí..

1Akademický 
JANOVA | WWW | 26.04.2008, 19:55:41
slovník mám v nejednom vydání. Pravda na internetu najdeme vše, ale kniha v posteli je lepší než NB. 
Alchymistu vlastním taky a též jsem změnila život. 
MSF